Kas ir programmēšana?

Ļoti daudziem, īpaši vecāka gadu gājuma cilvēkiem, programmēšana ir kas nesaprotams un pat noslēpumains. Realitātē, lielai daļai programmēšana nebūt nav nepazīstama. Daudzi ir, vismaz nedaudz, iemēģinājuši savu roku rakstot kādas nelielas programmiņas, veidojot mājas lapas un tamlīdzīgi. Mūsdienās, pat skolā jau tiek mācītas programmēšanas nianses un pamati.

Programmēšana ir datora lietojumprogrammas izveides process. Šajā procesā ietilps gan pašas programmatūras uzrakstīšana, atkļūdošana, pārbaudīšana gan arī tās uzturēšana. Zināšanas par šiem procesiem var pagūt augstākās mācību iestādēs, bet tas nebūt nav vienīgais veids. Daudzi ir kļuvuši par augsta kalibra profesionāļiem šajā nozarē, visu apgūstot pašmācības ceļā, tas nebūt nav nekas neparasts. Lai izveidotu programmu kura darbojas, turklāt darbojas tieši tā, kā tā ir bijusi plānota, tas nav viegli, ir nepieciešamas lielas zināšanas un arī laiks. Īpaši tas attiecas uz lielākām, sarežģītākām programmām kuras patiešām ir augstas grūtības pakāpes. Bieži vien, pie lielākas programmas izstrādes strādā veselas komandas ar programmētājiem.

Programmēšana sastāv no programmas rakstīšanas. Programmas rakstīšana notiek kādā no programmēšanas valodām, tādu ir diezgan daudz. Katrai valodai savas priekšrocības un savi trūkumi. Daudzas valodas ir paredzētas kādu konkrētu vajadzību apmierināšanai, tās ir īpaši piemērotas, piemēram, datora programmas noformējuma, dizaina izveidei. Programmētāji, bieži vien, izveido savu stilu, raksta kādās konkrētās valodās ko citi īpaši nedara. Savā ziņā, programmēšana ir māksla, jo kodējuma izveidei ir savas nianses, savi slepenie veidi kā ko darīt, kā rakstīt, lai rezultāts būtu perfekts. Katrs programmētājs var vienu programmu rakstīt nedaudz savādāk. Lai arī kopējā formā, viss ir vienāds, divas vienādas programmas var atšķirties tieši kodējuma ziņā.

Programmēšana ir mūsdienu pasaules neatņemama sastāvdaļa. Teju visā ir nepieciešama programmēšana, gan automašīnās gan dažādos darba galdos un iekārtās, nemaz nerunājot pat pašiem datoriem. Lai arī ikdienā mums programmēšana var nebūt nepieciešama, tā tomēr ir noderīga prasme kura būtu jāapgūst katram. Šī ir prasme kura var noderēt daudzās situācijās kuras var rasties. Šī iemesla dēļ arī to māca skolās.